Безпечний Інтернет


   

Правила безпеки в Інтернеті для дітей

 1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.
2.Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3.  Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
5.   Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
7.  Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
8.  Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Правила безпеки в Інтернеті для батьків
1. Підвищуйте власну комп'ютерну та Інтернет-обізнаність. Щоб захистити свою дитину у Всемережі ви маєте знати про Інтернет, принаймні, не менше за неї.
2.Станьте для дитини порадником. Опановуйте Інтернет разом. Повідомте дитині, що вона може звернутися до вас у будь-якій ситуації. Якщо в Інтернеті щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до вас.
3.Інформація та послуги в Інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з Інтернету, дитина має порадитися з вами. Навчіть її перевіряти інформацію за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.

4. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах, або попросіть близьких знайомих зробити це. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується ваша дитина в Інтернеті.
5. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.
6.Створіть територію безпечного Інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.

Правила Інтернет-етики
      Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ – це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання – це сприймається як «спам», і звичайно засмучує користувачів мережі.
Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

 Основні правила безпечної поведінки в Інтернеті для підлітків

• Не бажано розміщувати персональну інформацію в Інтернеті. Персональна інформація – це ваше повне ім'я, прізвище, номер мобільного телефону, адреса електронної пошти, домашня адреса, фото з вами, членами вашої родини, друзями.
• Якщо ви публікуєте фото чи відео в Інтернеті, їх може подивитися кожен. Зважайте на це.
• Не відповідайте на спам (небажану електронну пошту).
• Не відкривайте файли, які надіслали невідомі вам люди. Ви не можете знати, що насправді міститься у цих файлах – там можуть бути віруси або фото, відео з «агресивним» змістом.
• казати, що ти вдома знаходишся один;
• казати, що ти сам знаходишся перед комп’ютером. Скажи краще, що час від часу до тебе у кімнату навідуються твої батьки;
• обговорювати теми, які тобі неприємні або яких ти соромишся;
• розповідати багато про своїх друзів, знайомих та родину, особливо, видавати їхні таємниці;
• Пам’ятайте, що віртуальні знайомі можуть бути не тими, за кого себе видають.
• Якщо поруч з вами немає когось із дорослих, яким ви довіряєте і які можуть вас захистити, не зустрічайтесь в реальному житті з людьми, якими ви познайомились в Інтернеті. Якщо ваш віртуальний друг справді той, за кого себе видає, він спокійно зреагує на вашу турботу про власну безпеку.
• Ніколи не пізно розповісти дорослим, якщо вас хтось образив.
• Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
• Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
• Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
• Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
• Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
• Пам'ятайте, що в Інтернеті ти спілкуєшся з людиною.
• Дотримуйтесь етики спілкування. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
Корисні посилання:
     Казка про золоті правила безпечного  Інтернету:
https://www.youtube.com/watchv=NOKZHMiJJ98&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1SNAhlOXfUSdwVMb1hBZr9zythE_cggylPnjKC1cA_uHt5ZdqHN9pfwkw
    Безпечний Інтернет. Поради батькам:
https://www.youtube.com/watchreload=9&v=sHNWlUz3H9k&t=408s&fbclid=IwAR1ogBGwz3OHR5piCCEEGWB3g3dj9J0TjqoAMTei-BIKnJpjxMnwNMu4baQ

  Безпечні сайти для дітей та батьків українською мовою
   Щоб ваших дітлахів на затягнули сумнівні місця всесвітньої павутинки – запропонуйте їм перелік сайтів та блогів перевірених і безпечних: для розваг, навчання та розвитку.
  pustunchik.ua/ - дитячий портал, де дитина зможе знайти буквально всі можливі розваги: це різноманітні ігри, дитячий кінозал з фільмами та мультфільмами українською та англійською мовами, аудіотека з аудіоказками. Також, дитина знайде багато ідей для різноманітної творчості та виробів, перелік свят та способи їх святкування, віртуальна школа з безліччю цікавих знань про все, а також тести, вікторини, загадки, та багато іншого!
    kazkar.info - це зібрання кращих народних казок з усього світу, а також улюблених письменників Шарля Перро, братів Грімм, О. Пушкіна та ін. Також, на сайті знайдуться аудіоказки, які можна включити дитині перед сном або під час гри . Старі добрі діафільми та мультфільми українською мовою дитина зможе переглядати онлайн.
«Віртуальна школа» (https://www.youtube.com/channel/UCEiSptaIS5XIFcGvQV12gMA) - цей відео-проект надає доступ до навчальних відеоуроків українською мовою; буде цікавим та корисним для школярів, їхніх батьків та вчителів. На цьому каналі є багато матеріалу з англійської мови, природознавства, граматики, математики.
«Телеканал Плюс плюс» (https://www.youtube.com/user/plusplustv/featured) - розважально-пізнавальний телеканал для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку. Широкий вибір розвиваючих мультфільмів та передач для дітей.
     nosiki.cv.ua/ - дитячий розважальний портал, де дитина зможе знайти різноманітну діяльность для різного настрою. Тут і мультфільми, і аудіоказки, музика та кліпи для дітей, онлайн ігри, пазли, ідеї для виробів, розмальовки, а також онлайн-бібліотека книг та журналів.
       «Ukranima» (https://www.youtube.com/user/ukranima/about) - це YouTube канал студії «Укранімафільм», де зібрані всі знайомі та улюблені мультфільми багатьох поколінь. Дитина зможе познайомитися з дитинством своїх батьків переглянувши такі мультфільми: Як Петрик П'яточкін слоників рахував, Котигорошко, Лікар Айболить, капітан Врунгель, Вій та багато інших. Це канал для приємних вечорів у колі всієї родини. Мультфільми представлені українською та російською мовами.

«Хмаринки» (https://www.youtube.com/channel/UCJxASeKF6JH1eDJn3zBK31Q/about) - це розважально-пізнавальний YouTube канал для малюків. Сюди регулярно додаються дитячі відео, що сприяють розвитку дітей, де вони можуть подорожувати Україною та вивчати цифри, букви, кольори. Весь контент каналу виключно українською мовою.
  mala.storinka.org/ - простакуватий інтерфейс, але це анітрохи не зменшує користь представленої інформації на цьому сайті. Тут дитина зможе познайомитися з літературою, віршами, байками, скоромовками, загадками, лічилками та притчами українських письменників та поетів. Крім цього, мультфільми, онлайн ігри, рукоділля, іноземні мови, музика, свята і традиції, вірші по тематиках, цікаві факти та інформація про все на світі.
«З любов'ю до дітей»  (https://www.youtube.com/user/SonechkoProject/about) - ще один канал для дітей українською мовою із понад 100 тисяч підписників! Розвивальне відео для дітей, мультфільми, веселі пісні, абетка - все це знайдеться тут. Діти вчитимуть кольори, звуки тварин, а також читати та рахувати.
  «Розвивайка» (http://www.kidmade.com.ua/) - це портал з ідеями для занять творчістю з дитиною. Всі публікації розбиті по тематиках, матеріалах, або святах, яких стосуються вироби. Також, на сайті можна ознайомитися з книжковими новинками, підібрати потрібні тематичні книжки для розвитку у певному напряму.
«Читанка»(http://chytanka.com.ua/) веб-проект "Читанка" - це дитяча публічна онлайн-бібліотека. У бібліотеці зібрані ті книги, які давно не перевидаються і яких у крамницях не знайдеш.
   «Clara Studio»( http://www.clarastudio.tv/) - це веб-сторінка, на якій зібрані проекти християнської мультимедійної студії Clara Studio – добрі, кумедні, дотепні, пізнавальні історії українською мовою !
                              Інтернет-сайти бібліотек
http://www.4uth.gov.ua/ – веб-сайт Державної бібліотеки України для юнацтва (Київ)
http://www.chl.kiev.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України для дітей
http://www.nbuv.gov.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (Київ)
http://www.bukvoid.com.ua/ — веб-сайт „Буквоїд”
http://www.nplu.org/ – веб-сайт Національної парламентської бібліотеки України (Київ)
http://www.ukrbook.net/ – веб-сайт Книжкової палати України імені Івана Федорова (Київ)
http://www.loc.gov/ – веб-сайт Бібліотеки Конгресу США
www.bnf.fr/ – Bibliotheque Nationale или BNF) — веб-сайт Національної бібліотеки Франції
www.bl.uk/ – веб-сайт Британської бібліотеки

Комментариев нет:

Отправить комментарий