воскресенье, 3 мая 2020 г.


Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих - 1 травня





      

    А почалося все 1 травня 1886 року в американському місті Чикаго. У цей день на вулиці вийшли тисячі місцевих робітників, які вимагали введення закону про восьмигодинний робочий день.




          Мітинги тривали кілька днів, в зіткненнях з поліцією загинули робітники. При цьому, кількість жертв, за різними джерелами, суттєво відрізняється – від 4 до 50 осіб.
      У 1889 році конгрес II Інтернаціоналу, який проходив у Парижі, ухвалив щороку відзначати 1 травня як День солідарності робітників усього світу. З 1918 року це свято стало офіційним в нашій країні. Називалося воно в той час дещо інакше – День Інтернаціоналу. У 1928 році керівництво країни вирішило, що одного дня мало, тому, 2 травня був оголошений святковим днем.   

      Нелегально це свято відзначали і в царській Росії. Перша «маївка» відбулася ще в 1891 році. У великих промислових містах на пролетарське свято збиралися сотні робітників. Нерідко ці сходки доходили до збройного протистояння з поліцією.
     Цікаві факти:
    Три тисячі років тому жителі Стародавньої Італії поклонялися богині Майї, покровительці землі і родючості. На честь богині останній весняний місяць і був названий травнем, а в його перший день влаштовувалися святкування: щоб витрачені навесні праця - оранка землі, посівна - не пройшли даремно. Апеннінський народ, який на честь Майї гуляв, танцював і співав - загалом, веселився - також не здогадувався про те, що п'ять тисячоліть тому їх язичницьке свято стане ідеологічним прапором комунізму.
  За минулі п'ять тисяч років звичаї стародавньої Італії поширилися по всій Європі. В Англії, Шотландії та Франції звикли в цей день до масових гулянь.

     У Сицилії всі від малого до великого в першотравневі дні збирають лугові жовті ромашки, які, за місцевими повір'ями, приносять щастя.
    У Іспанії 1 травня вважається святом всіх кольорів, які розпускаються до цього часу, і молоді люди дарують їх своїм обраницям.
    У Німеччині, згідно з повір'ями, жителі напередодні свята повинні сидіти вдома і не виходити. І все це через острах стати легкою здобиччю відьом, що влаштовують у «день міжнародної солідарності» свій шабаш на лисій горі Брокен.


       

Комментариев нет:

Отправить комментарий