Чарльз Діккенс – відомий англійський письменник
210 років від дня народження Чарльза Діккенса – відомого англійського письменника, автора «Різдвяної історії», «Пригод Олівера Твіста», «Девіда Коперфільда», «Великих сподівань» та багатьох інших книг, без яких ми сьогодні не уявляємо скарбниці літературної класики.
Чарльз Діккенс (1812-1870) – письменник, романіст, прозаїк і соціальний критик.
Ще за життя Діккенс був найбільш популярним англомовним редактором.
Цікавий факт, що Діккенс почав працювати з 11 років. Першим місцем, куди він влаштувався був завод з виробництва вакси. Злиденне дитинство і знайомства з бідними соціальними верствами Лондона залишило незгладимий слід в душі майбутнього літератора.
Коли майбутньому письменникові виповнилося 12 років, його батька посадили за ґрати за борги. Відповідно до британського законодавства того часу, разом з боржником висновку повинна була піддаватися і його дружина.
Перші роботи Чарльза Діккенса були надруковані в місцевих газетах.
Роман «Пригоди Олівера Твіста» викликав справжній ажіотаж в англійському суспільстві, за лондонським притулками стали проводитися перевірки, були прийняті закони, що поліпшують життя сиріт і малозабезпечених неповнолітніх громадян.
Пізні твори наповнені меланхолією і безвихіддю, Діккенс дуже переживав, що соціальні зміни в суспільстві відбуваються надто повільно. Таким є роман «Важкі часи».
Діккенс у 1846 році став співзасновником притулку в Лондоні для бідних жінок, він завжди мріяв поліпшити становище нижчих верств англійського суспільства.
В кінці 20 століття портрет Діккенса зображувався на англійській грошовій купюрі номіналом в 10 фунтів.
Одного разу Чарльз Діккенс зізнався, що коли він описує в книзі якихось героїв, в той момент вони знаходяться поруч з ним. Більш того, літератор нібито навіть чує їх голоси.
Діккенс багаторазово зазнавав таке явище, як дежавю. У подібних випадках він починав гарячково смикати поля свого капелюха. Внаслідок цього йому доводилося досить часто міняти головні убори. В результаті Чарльз вирішив зовсім перестати носити капелюхи.
Діккенс був забобонною людиною. Наприклад, він вірив, що п’ятниця була самим «щасливим» днем у тижні. Крім цього до всіх предметів він доторкався по 3 рази, а лягав спати завжди головою на північ.
Черговою дивиною Діккенса була звичка робити 3 ковтки гарячої води через кожні 50 написаних рядків.
Чарльз Діккенс був ще й талановитим читцем. Він заробляв солідні суми грошей за читання власних творів.
Цікаво, що у своєму заповіті Діккенс просив не ставити йому пам’ятників. Тим не менш, сьогодні монументи на честь літератора можна побачити в Америці, Австралії та Росії.
Після смерті письменника його популярність зросла ще більше, ніж за життя. Усього письменник написав 16 романів, три збірки оповідань і багато нарисів.
За мотивами творів Чарльза Діккенса було екранізовано 180 фільмів, телесеріалів і мультфільмів.
Його відносять до числа найвидатніших прозаїків 19 століття.
Комментариев нет:
Отправить комментарий